Ботев Пловдив отстрани Струмска слава от Купата на България с хеттрик на Мартин Секулич

Пловдивчани се наложиха с 3:0 в мач от 1/16-финалите на надпреварата

15:21, 08.11.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Ботев Пловдив
Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив надви Струмска слава с 3:0 в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Мартин Секулич бе героят за победителите със своя хеттрик.

Представителят на Първа лига поведе в резултата в 13-ата минута на стадион "Христо Радованов" в Радомир. Мартин Секулич бе оставен непокрит в наказателното поле и отправи удар от воле с левия крак за 1:0.

Домакините също имаха своите възможности да изравнят в хода на двубоя, но Даниел Кайзер отрази изстрели на резервата Антонио Ласков и Стивън Кирилов.

В края на двубоя пловдивчани упражниха натиск над опонента, който им донесе нови две попадения. Мартин Секулич удвои головата си сметка в 79-ата минута с гол от дузпа след нарушение на Мицаков срещу Самуел Акере. Само 5 минути по-късно хърватският нападател на "канарчетата" оформи хеттрика си с гол от непосредствена близост.

Ботев Пловдив ще разбере своя опонент на осминафиналите в петък, 10 ноември, когато ще бъде изтеглен жребият.