Ботев Пловдив победи Септември за първи успех през сезона в Първа лига

ботев победи септеври първи успех сезона първа лига
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
20:21, 26.08.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Отборът на Ботев Пловдив постигна първа победа за сезона в Първа лига, побеждавайки с 3:1 състава на Септември София в мач от осмия кръг на шампионата.

„Канарчетата“ откриха резултата на стадиона в Коматево в 26-ата минута, когато Елвис Ману получи топката в центъра на терена, направи силен индивидуален рейд в половината гостите, и с удар по земя в очертанията на наказателното поле, се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

Преди това в 7-ата минута гол на Мохамед Брахими бе отменен, заради засада на асистента Ману при извеждащия пас към него по десния фланг.

Ботев удвои преднината си в 73-ата минута. Рой Херман изведе Антоан Бароан в наказателното поле на „виненочервените“, френският нападател се освободи от опеката на Мартин Стойчев и Асен Георгиев, след което с удар по земя се разписа в мрежата зад стража Шейтанов.

Десетина минути преди края на редовното време домакините направиха преднината си класическа чрез Виктор Генев, който се разписа с глава след центриране по десния фланг от страна на голмайстора Бароан. Първоначално голът не бе признат заради засада на Генев, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, попадението бе зачетено.

Почетното попадение за състава на Септември в срещата отбеляза Симеон Александров в 84-ата минута.

Победата изкачи състава на Желко Копич до 14-ата позиция с актив от 4 точки. Септември остава 11-и със 7 пункта от осем изиграни срещи.

Намерете БНТ в социалните мрежи:

Има ли каналджии в бежанския център в Харманли
Виктория Томова се сбогува с US Open след загуба в последния кръг на квалификациите