Ботев Пловдив се класира за финал след втори успех над ЦСКА

Пред препълнените трибуни на стадион „Христо Ботев“ домакините записаха втори успех над ЦСКА, този път с 2:0 и с общ резултат 3:0 си гарантираха място в двубоя за трофея.

Станко Димов
от Станко Димов
20:43, 01.05.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Ботев Пловдив се класира за финал за Купата на България
Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив се класира за финал в турнира за Купата на България. Пред препълнените трибуни на стадион „Христо Ботев“, домакините записаха втори успех над ЦСКА, този път с 2:0 и с общ резултат 3:0 си гарантираха място в двубоя за трофея.

Домакините започнаха вихрено срещата и откриха резултата още в 4-ата минута, когато се разписа Ивелин Попов. Бившият капитан на националния отбор се оказа на върха на бърза контраатака, която завърши точно със силен удар, пращайки топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на ЦСКА.

Точка на спора сложи Дилан Мертенс в 82-ата минута, вкарвайки втори гол за Ботев след страхотен изстрел от над 20 метра, с който не остави шанс за реакция на вратаря на гостите Густаво Бусато.

Въпреки поражението, гостите от София също имаха своите шансове, но на два пъти гредите спасяваха вратаря на „канарчетата“ Хидайет Ханкич, който се отличи и с няколко безупречни намеси.

Играчите на треньора Душан Керкез се класираха за финала в надпреварата за първи път от 2019 година насам, когато в сблъсъка за трофея отстъпиха пред градския си съперник Локомотив.

Вторият финалист в турнира ще бъде определен от двубоя между Лудогорец и Хебър Пазарджик. Шампионите имат комфортна преднина от 4 чисти попадения след първата среща в Разград. Реваншът е в четвъртък от 18:45 часа.

Ботев Пловдив – ЦСКА София 2:0 (общ резултат 3:0)
1:0 Ивелин Попов 4'
2:0 Дилан Мертенс 82'

стадион: „Христо Ботев“, Пловдив
главен съдия: Волен Чинков, гр. София

Ботев Пловдив: Хидайет Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Джеймс Ето‘о, Антонио Перера, Уме Емануел (93 - Лъчезар Балтанов), Ивелин Попов (74 – Дилан Мертенс), Мохамед Брахими (64 – Ехидже Укаки), Мартин Секулич (74 – Самуел Акере)

ЦСКА София: Густаво Бусато, Тибо Вион, Браян Кордоба, Юрген Матай (58 – Християн Петров), Сейни Санянг (80 – Брадли де Нойер), Амос Юга (58 – Станислав Шопов), Марселино Кареасо, Улаус Скаршем, Джонатан Линдсет, Матиас Фаетон (77 – Георги Чорбаджийски), Тобиас Хайнц (58 - Данило Асприля).

Спортни новини 1.05.2024 г., 20:50 ч.