Ботев Пловдив си осигури мач със Славия след успех над Черноморец Балчик

Ботев Пловдив Черноморец Балчик
Снимка: Start-photo.bg
14:08, 25.11.2022

Ботев Пловдив победи третодивизионния Черноморец Балчик с 3:0 в мач от 1/16-финалите на Купата на България. Елвис Ману изпъкна с две попадения, а Дилан Мертенс подпечата успеха на тима си.

"Канарчетата" поведоха в резултата след едва 85 секунди игра. Елвис Ману завърши атаката на гостите с хладнокръвен удар по земя за 1:0.

Именно Елвис Ману удвои аванса на пловдивчани в 23-ата минута, след като засече с глава центриране в наказателното поле на Антоан Бароан.

След почивката възпитаниците на Желко Копич продължиха да бележат. Дилан Мертенс отправи плътен удар извън наказателното поле, за да оформи крайния резултат.

На 1/8-финалите Ботев Пловдив ще гостува на Славия. Столичани стигнаха до тази фаза на надпреварата след успех на Спортист Своге с 2:1 като гост.