от Димитър Русев , Източник: БНР
22:04, 10.05.2021
Чете се за: 00:29 мин.
ботев важен успех битката оцеляване

Футболистите на Ботев (Враца) записа важна домакинска победа в опитите за оцеляване в елита ни над Монтана с 1:0 в мач от 29-ия кръг на Първа лига, в групата за разпределение на местата от 11-ото до 14-ото. Единственият гол в дербито на Северозапада отбеляза Даниел Генов в 60-ата минута. Попадението породи доста полемики, защото съотборникът на Генов - Самир Аяс бе в засада и пречеше на видимостта на вратаря на гостите Благой Макенджиев, но реферът призна тола, който направи разликата между двата отбора. Другият важен момент в срещата бе изгонването на Тони Тасев от гостите още в края на първото полувреме, като той си заслужи два жълти картона в рамките на една минута и остави Монтана повече от едно полувреме с човек по-малко на терена.

В другата среща от тази група на стадион "Ивайло" във Велико Търново играят съставите на Етър и Славия.

Президентът Радев се поклони пред подвига на героите от Априлското въстание в Бяла Черква