Ботев Вр удари Славия на собствен терен за първи успех през кампанията

20:55, 24.07.2023
Чете се за: 02:07 мин.
ботев удари славия собствен терен първи успех кампанията

Отборът на Ботев Враца записа първия си успех през настоящата кампания, след като в среща от втория кръг на българското първенство надигра с 2:0 у дома тима на Славия.

Момчетата на Даниел Моралес изиграха много силен двубой на своя стадион "Христо Ботев" и през първото полувреме създадоха редица положения, които обаче така и не доведоха до гол.

Най-близо от всички беше Спас Георгиев, чийто удар в 26-ата минута срещна страничния стълб на вратата на "белите".

Все пак логичното се случи в откриващите секунди на втората част, когато опитният Момчил Цветанов стреля от дистанция, а стражът на Славия Николай Кръстев допусна топката да мине под неговия плонж и да влезе във вратата му за 1:0 в полза на домакините.

"Зелените" продължиха да бъдат дейни в предни позиции и в 74-ата минута удар на Чавдар Ивайлов бе отразен от вратаря на Славия, но при добавката Жан-Пиер Да Силва не сбърка за 2:0, оформяйки крайния резултат в срещата.

По този начин Ботев Враца спечели първите си три точки през кампанията, с което тимът се изкачи до 6-ата позиция.

В същото време отборът на Славия, който допусна първа загуба при своя нов наставник Хосе Мариа Бакеро, заема 11-ото място също с 3 точки, но по-лоша голова разлика.