от Димитър Русев , Източник: БНР
20:21, 03.05.2021
Чете се за: 00:29 мин.
ботев враца надигра етър

Съставът на Ботев (Враца) постигна много ценна победа с 2:0 над Етър в първия мач между двата отбора от плейофната група за оцеляване в първа футболна лига. В герой за домакините пред верните им фенове на стадион "Христо Ботев" се превърна Дориан Бабунски. Нападателят от Северна Македония влезе на смяна в началото на втората част, отбеляза в 78-ата минута с глава, а в добавеното време асистира на Чавдар Ивайлов за 2:0.

Гостите от Велико Търново пък трябваше играят с 10 човека от 49-ата минута, когато с директен червен картон беше изгонен Ловре Кнежевич.

Така преди другия мач днес между Славия и Монтана (от 18:00 часа), Ботев (Враца) оглавява групата с 25 точки, "белите" имат 23, Етър е с 22, а Монтана е с 20. По регламент първият отбор се спасява директно, вторият играе бараж с третия от Втора лига, а последните два изпадат.