Ботев Враца вкара три гола на Спартак Плевен в контролна среща

ботев враца вкара три гола спартак плевен контролна среща
Снимка: ФК Ботев Враца
19:05, 25.11.2022

Отборът на Ботев победи Спартак Плевен с 3:1 в контролна среща, с която на практика завърши календарната 2022 година за тима на Даниел Моралес. Мачът се игра в 3 части от по 30 минути.

В игра се включиха почти всички футболисти с изключение на Красимир Костов и контузените Мартин Кавдански и Антонио Георгиев.

В 26-ата минута Венци Христов отбеляза първия гол в мача. Петър Кепов центрира отдясно, Пламен Петров игра с глава, а Христо довърши атаката, вкарвайки първия гол в мача.

При този резултат завърши първата част на двубоя.

Гостите от Плевен изравниха във втората третина. Точен бе Иво Върбанов, който бе най-добре пласиран след ъглов удар.

В последната част ботевци вкараха два гола. В 67-ата минута, след центриране от ъглов удар, Браян Переа продължи топката с глава и Клери Сербер я вкара в мрежата за 2:1.

2 минути преди края на мача се разписа и Переа. Том Рапнуи направи пробив отляво и центрира, а Переа засече топката в мрежата на гостите.

Демерджиев в Брюксел: Австрия и Швеция нямат категорична позиция за Шенген