Ботев Враца загуби от втородивизионния Литекс в първата си лятна контрола

ботев враца загуби втородивизионния литекс първата лятна контрола
Снимка: ФК Ботев Враца
20:35, 24.06.2023
Чете се за: 02:50 мин.

Отборът на Ботев Враца загуби от втородивизионния Литекс с 0:2 в първата лятна контрола преди старта на сезон 2023/24. Футболистите на Даниел Моралес създадоха достатъчно на брой чисти голови положения, но не успяха да реализират.

В първите 20 минути на срещата и двата отбора не успяха да създадат интересни ситуации пред противниковите вратари.

В 21-ата минута Петър Кепов центрира и Момчил Цветанов от въздуха, но изпрати топката над гредата.

Гостите поведоха в ответната атака. След грешка на Луис Соарес топката стигна до Виктор Василев, който отбеляза за 0:1.

Последваха няколко добри голови положения. В 23-ата минута Даниел Генов шутира, но защитник блокира топката.

Гостите имаха добра възможност в 39-ата минута, когато след шут на техен футболист топката се удари в гредата, върна се в полето и Иван Пенев я изпрати аут на празна врата.

5 минути преди почивката Мирослав Маринов излезе сам срещу вратаря, след като получи добро подаване от Чавдар Ивайлов, но би в него.

Малко след началото на второто полувреме Жан-Пиер Да Силва стреля встрани от вратата, а в 51-ата минута Даниел Генов изпълни пряк свободен удар, но стражът на Литекс спаси.

В 55-ата минута Генов центрира, но от 2 метра Жан-Пиер Да Силва пропусна.

Минута по-късно резултатът стана 0:2. Евгени Игнатов вкара красив гол с удар от границата на наказателното поле, като изпрати топката в далечния ъгъл на Красимир Костов.

В 64-ата минута вратарят на Литекс изби в корнер шут на Даниел Генов. След центрирането Антонио Георгиев стреля от воле, но стражът отново се справи.

В 68-ата минута Браян Мендоса се включи добре в атаката на Ботев и стреля, но вратарят отново се справи.

20 минути преди края защитник изби топката след удар на Митко Панов.