Божидар Краев и Мидтиланд в групите на Шампионската лига

00:54, 01.10.2020
Чете се за: 01:14 мин.

Отборът на Мидтиланд победи Славия (Прага) с 4:1 у дома в мач-реванш на плейофния кръг в Шампионската лига и се класира за първи път в историята си за  груповата фаза на турнира на богатите.

Националът на България Божидар Краев влезе в срещата като резерва в 58-ата минута и направи асистенция.

Датският тим, който отстрани във втория квалификационен кръг Лудогорец, направи пълен обрат в срещата и надви чешкия шампион.

В първия двубой двата тима не успяха да се победят, като завършиха при резултат 0:0.

Вчера мачът предложи на зрителите голяма драма, като до 65-тата минута гостите от Чехия водеха в резултата с 0:1.

Играчите на Мидтиланд показаха огромен характер и дух в играта си, с които успяха да обърнат и да спечелят срещата.

Славия Прага започна много силно срещата, като добрата им игра беше материализирана с гол още в 3-ата минута. Негов автор беше Петер Олаинка.

Докрая на полувремето гостите от Чехия контролираха играта на терена и заслужено се оттеглиха с гол преднина.

През второто полувреме тимът на Мидтиланд излезе преобразен и започна да играе много по-бързо и по-опасно.

Активната игра на домакините се отблагодари и в 65-ата минута, резултатът беше изравнен.

Нападателят Сори Каба успя да надскочи вратаря на гостите Коларж и върна надеждите на Мидтиланд.

Датчаните притиснаха опонента си и започнаха да създават опасни положения.

В 79-ата играчът на Славия (Прага) Томаш Холеш игра с ръка в наказателното си поле и след намеса на системата ВАР, съдията Дамир Скомина отсъди дузпа за домакините.

Зад топката застана Каба, но вратарят Коларж спаси удара му.

След нова намеса на ВАР, реферът назначи пребиване на дузпата, заради излизане
излизане на вратарят на Славия пред голлинията в момента на изстрела.

Този път зад топката застана Александър Шолц и отбеляза, с което даде преднина на тима си.

Чешкият шампион се хвърли в нападение с всички сили, но те бяха безуспешни.

В 88-ата минута Франк Онека реши всичко с хубав диагонален удар от наказателното поле.

В добавеното време на срещата Божидар Краев отклони с глава топката към Дрейер, който първоначално стреля в гредата, но успя да я добави, с което оформи и крайния резултат 4:1 .