Брайтън се добра до равенство срещу Ливърпул в допълнителното време

19:43, 28.11.2020
Чете се за: 00:30 мин.
брайтън добра равенство ливърпул допълнителното време
Снимка:

Реализирана дузпа в допълнителното време позволи на Брайтън да се спаси от поражение в домакинския си мач срещу Ливърпул от 10-и кръг на Премиършип. Срещата на стадион “Амекс” завърши наравно 1:1.

И двата гола бяха отбелязани през второто полувреме.

В 19-ата минута Брайтън можеше да вземе аванс, но Нийл Мопе направи пропуск от дузпа, като не успя да уцели вратата на “червените”.

В 34-ата минута гол на Мохамед Салах бе отменен заради засада след намесата на системата VAR.

Диого Жота даде преднина на Ливърпул след час игра.

В остатъка от мача отборът на Юрген Клоп се съсредоточи в задачата да удържи минималния си аванс, но в 93-ата минута пак с помощта на VAR бе отсъдена втора дузпа за Брайтън.

Тя бе изпълнена от Паскал Грос, който донесе точката за “чайките”. Ливърпул е на върха в класирането с 21 точки, една повече от Тотнъм, който утре играе с Челси на “Стамфорд Бридж”.