Брайтън шокира Ливърпул в добавеното време, ФА Къп ще има нов шампион

17:33, 29.01.2023
брайтън шокира ливърпул добавеното време къп нов шампион

Отборът на Брайтън детронира актуалния носител на трофея в ФА Къп Ливърпул, след като победи "мърсисайдци" с 2:1 у дома в среща от четвъртия кръг на тазгодишното издание на надпреварата.

За "чайките" това бе втори успех над момчетата на Юрген Клоп в рамките на януари, след като преди две седмици те ги победиха с 3:0 отново на "Амекс" в среща от Висшата лига.

Днешният успех обаче дойде далеч по-трудно, тъй като гостите от Ливърпул първи нанесоха своя удар в 30-та минута, когато Мохамед Салах комбинира с Харви Елиът, а без да се колебае 19-годишният футболист пусна топката покрай вратаря на Брайтън за 1:0.

Още преди края на първата част обаче домакините стигнаха до изравнителен гол чрез своя капитан Люис Дънк. В 39-та минута далечен изстрел на Тарик Лампти рикошира в крака на Дънк и по този начин топката стана неспасяема за стража Алисон.

Равенството в резултата се задържа до финалните минути на срещата и тъкмо когато сблъсъкът изглеждаше, че отива към преиграване Каору Митома попари Ливърпул, разписвайки се в добавеното време, за да изпрати Брайтън към петия кръг на надпреварата.

Пиян шофьор обърна снегорин
Джокович: Само семейството ми и отборът ми знае през какво преминах в последните 4-5 седмици