Бразилия е полуфиналист в Лигата на нациите

допинг скандал женския отбор бразилия финала
21:24, 13.07.2022

Женският национален тим на Бразилия се класира на полуфиналите на волейболната Лига на нациите. Селесао се наложи над Япония с 3:1 гейма (29:27, 28:26, 20:25, 25:14).

В първия гейм японките имаха преднина от шест точки при резултат 20:14, но домакините стигнаха до обрат и спечелиха частта след 29:27. Във втората част гостите отново поведоха, този път с 3 точки за 15:12, но бразилките се върнаха в гейма, както и през първата част. Състезателките в жълто отразиха геймбол, за да удвоят преднината си в геймовете.

Япония успя да спечели третата част без затруднения, но опонентът им бе далеч по-убедителен в заключителния четвърти гейм. В него японките отбелязаха едва 14 точки.

Най-резултатна за победителките бе Габриела с 23 пункта, а блокадата бе най-отчетливото оръжие за състава на Жозе Гимараеш.

На полуфиналите Бразилия ще срещне тимът на Сърбия, който победи САЩ с 3:2 гейма (29:27, 25:23, 20:25, 20:25, 15:13).

Най-малко петима цивилни са били убити при руски обстрел на жилищна сграда в Николаевска област