Британският колоездач Тайо Гейгън Харт напусна Обиколката на Италия след падане

британският колоездач тайо гейгън харт напусна обиколката италия падане
17:52, 17.05.2023

Британецът Тайо Гейгън Харт, който бе победител на колоездачната Обиколка на Италия през 2020 година и в момента бе трети в генералното класиране, бе принуден да напусне по време на 11-ия етап на състезанието след падане.

Състезателят на Инеос бе откаран с носилка в линейка. Гейгън Харт падна 68 километра преди финала, тъй като на един завой колоездач от тима на ОАЕ падна заради мокрото шосе. Той повлече при падането си словонеца Примож Роглич (Йъмбо-Висма) и половината отбор на Инеос, както и носителя на розовата фланелка Герант Томас, който обаче успя веднага да тръгне, като очевидно нямаше проблеми. Роглич също тръгна отново веднага, като взе велосипеда на съотборник.

Гейгън Харт остана да лежи, като правеше знаци на съотборниците си да тръгват, като сред тях бе и французинът Павел Сиваков.

Няколко километра по-натам испанецът Оскар Родригес (Мовистар) също бе принуден да напусне състезанието, след като се удари челно в пътен знак. От 176 състезатели, които стартираха, останаха 154.