БСП взе решение да сезира Конституционния съд по повод отстраняването от длъжност на кмета на Благоевград Румен Томов, съобщиха от пресслужбата на левицата.
“Стоим зад Румен Томов и с всички средства на правото ще го защитаваме”, заяви председателят на БСП Корнелия Нинова.
Социалистите ще атакуват текстовете на Закона за местното самоуправление и местната администрация, които позволяват отстраняване на кметове на чисто формални основания и без възможност съд да прецени по същество допуснали ли са нарушение или не.
Според БСП подобни безвиновни отстранявания нарушават човешките права на пряко засегнати, принципите на правовата държава и са в ущърб на Изборния кодекс като основен източник на легитимна власт в демократична държава.
От КНСБ може да поискат отмяна на Закона за държавния служител заради настояването за плащане на осигуровки
Тежка катастрофа с трима загинали: Автомагистрала "Тракия" е затворена в двете посоки
Велислава Делчева: Дигитализацията на ТЕЛК не трябва да e бариера пред хората с увреждания
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив