Будьо/Глимт победи Рома с 6:1 в мач от третия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Така норвежкият тим зае лидерската позиция в групата на ЦСКА. Това е първият случай, в който отбор, воден от Жозе Моуриньо допуска 6 гола.
Домакините поведоха още в 8-ата минута. Ерих Ботхайм направи резултата 1:0 след удар в долния ляв ъгъл на противниковата врата.
В 20-ата минута Патрик Берг удвои преднината на тима. Полузащитникът отправи прецизен удар за 2:0.
Гостите намалиха изоставането си 8 минути по-късно. Автор на гола бе Карлес Перес след шут извън границата на наказателното поле.
След почивката отборът, воден от Киетил Кхутсен стигна до трето попадение. Ерик Ботхайм удвои сметката си за деня.
В 71-ата минута Ола Солбакен също записа името си сред реализаторите, след като направи резултата 4:1.
Между 78-ата и 80-ата минута норвежци вкараха 2 гола в рамките на 2 минути. Първо Амал Уилиям Пелегрино бе точен, преди Ола Солбакен да вкара второто си попадение в мача за крайното 6:1.
Будьо/Глимт оглави група С с актив от 7 пункта. Рома е втори с 6 точки.
Ясна е програмата на първите три кръга от футболното първенство, шампионатът се открива с мача Спартак Вн - ЦСКА 1948 на 17 юли
Лудогорец представи новите си екипи, с които ще играе в Първа лига и в европейските клубни турнири
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяка
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души