В Министерския съвет ще бъде подписано споразумение, чрез което "Булгаргаз" ще получи достъп до терминалите и газопреносната мрежа на турската държавна енергийна компания "Боташ".
Споразумението се сключва за срок от 13 години. Документът ще бъде подписан от ръководствата на Булгаргаз и "Боташ" в присъствието на министъра на енергетиката Росен Христов и турския министър на енергетиката и природните ресурси Фатих Дьонмез.
След подписването премиерът Гълъб Донев ще проведе среща с министрите Христов и Дьонмез, на която ще бъдат обсъдени и други възможности за сътрудничество в сферата на енергетиката между България и Турция.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив