Изненада в Берлин
Неочакван удар за новата коалиция в Германия. Лидерът на консерваторите Фридрих Мерц не успя да събере достатъчно подкрепа, за да стане следващият канцлер на страната.
Мерц събра само 310 от необходимите му 316 гласа на първото гласуване днес. Сега Бундестагът разполага с 14 дни, за да събере необходимото мнозинство, за да избере Мерц или друг кандидат за канцлер на страната.

Вчера бе подписано коалиционно споразумение за съставяне на ново правителство на консерваторите и социалдемократите.
Консервативният блок на Мерц спечели предсрочните парламентарни избори през февруари, но се нуждае от поне един партньор, за да управлява. Мерц сформира широка коалиция със социалдемократите, след като и двете партии се съгласиха да изолират крайнодясната "Алтернатива за Германия", която стана втора.
"На мегдана на другата България": Участници от 21-а държави се включват в събора
Успех на DARA! "Bangaranga" представя България на големия финал на "Евровизия 2026" във Виена
"Започвам да живея отново": Разказ на политически затворник от Беларус за репресиите, страха и надеждата
Половин милион зрители са гледали втория полуфинал на „Евровизия" по БНТ1
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Ще работим, за да спре ръстът на цените и да се усмири инфлацията
Асен Василев, ПП: Подходът на правителството е погрешен и няма да доведе до поевтиняване на стоките