Надпреварата ще се проведе в „Арена Бургас“, като бе прието решение това да стане в периода 15-17 март
Черноморец ще е домакин на турнира за Купата на България през сезон 2023/2024. Надпреварата ще се проведе в „Арена Бургас“, като бе прието решение това да стане в периода 15-17 март.
На 15 март (петък) ще се изиграят мачовете от четвъртфиналите, полуфиналите са предвидени за 16 март (събота), а новият носител на трофея ще бъде определен на 17 март (неделя). Часовете на двубоите ще бъдат обявени допълнително.
В посочения срок в офиса на Българската федерация по баскетбол бяха получени две кандидатури за домакинство – от Черноморец и от Миньор 2015. Тимът от Перник обаче не успя да се класира сред първите осем в Sesame Национална баскетболна лига и така Черноморец остана единственият кандидат. Предстои преглед на залата в Бургас и подписване на договор до края на месеца.
В турнира, освен Черноморец, право на участие си гарантираха още Рилски спортист, Спартак Плевен, Балкан, ЦСКА, Черно море Тича, Берое и Ямбол.
Жребият ще бъде изтеглен в началото на месец март.
Милър-Макинтайър спечели българския дуел срещу Боби Младенов в Адриатическата лига
Любомир Минчев: Везенков и Васов няма да могат да играят за България срещу Армения
Европа отговори на американския план за мир в Украйна със собствен модифициран вариант - вижте го
Пеевски: Ще атакуваме в съда двойното поскъпване на паркирането в София
Тридневна стачка в Белгия: Засегнати са общественият транспорт и летището в Брюксел