Царско село препъна и шампиона Лудогорец

царско село препъна шампиона лудогорец
16:54, 19.03.2022

Последният в класирането на футболното ни първенство Царско село постигна престижно равенство 1:1 с шампиона Лудогорец в двубой от 24-ия кръг на Първа лига.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута, когато Айкуб Абу центрира отляво в наказателното поле на „орлите“, Седрик Коломбо свали топката за Лукас Мартинс, който стреля от воле от границата на вратарското поле, а кълбото се отби в страничния стълб и влетя в мрежата зад Серджио Падт.

Разградчани възстановиха равенството десетина минути след началото на второто полувреме. След късно изпълнение на ъглов удар, Кирил Десподов центрира в пеналтерията на „царете“, където на втора греда Оливие Вердон с удар от въздуха успя да се разпише в близкия горен ляв ъгъл на стража Хадим Ндиае.

По този начин съставът на Стефано Макопи постигна втори впечатляващ резултат в рамките на седмица, след като миналата събота завърши наравно 0:0 с другия основен конкурент за титлата ЦСКА.

В класирането „царете“ продължават да заемат дъното с актив от 13 точки, докато тимът на Анте Шимунджа остава временен лидер с 58 точки, на цели 9 точки преднина пред втория ЦСКА, който утре има тежко гостуване на третия Ботев (Пловдив).

Арсенал се "закотви" на четвъртото място във Висшата лига след минимален успех над Астън Вила
Радослав Росенов нокаутира румънец за място в полуфиналите на Европейското по бокс за младежи