Царско село обяви две нови попълнения в състава си. Вратарят Гуидо Гуериери и нападателят Иван Лендрич подписаха с клуба.
Те ще попаднат в групата за утрешния шампионатен мач срещу Берое.
30-годишният централен нападател е роден в Сплит, а за последно бе част от кипърския Неа Саламис. Преди това е играл за босненските Железничар Сараево и Жрински. Също така е бил част от румънското първенство, където е защитавал цветовете на Херманстад. Бил е част от отборите на Олимпия Любляна, Ланс, АОК Керкира, Милсами, Целие, Сюдтирол, Зулта Варегем и други. Преминава през всички формации на националния отбор на Хърватия, като за младежите има 7 мача и 2 отбелязани гола. В два сезона стана голмайстор на първенството в Босна.
25-годишният вратар пристига от тима на Салернитана. Преди това в рамките на няколко сезона е част от Лацио, с който записва своя дебют в италианската Серия А. Гуериери е юноша на римските „орли“.
С Лацио печели Купата на Италия, както и два пъти Суперкупата на Италия. Двукратен шампион с юношеските формации на небесносините.
Ясна е програмата на първите три кръга от футболното първенство, шампионатът се открива с мача Спартак Вн - ЦСКА 1948 на 17 юли
Лудогорец представи новите си екипи, с които ще играе в Първа лига и в европейските клубни турнири
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души