Цървена Звезда, Лил и Слован Братислава извоюваха последните места за Шампионската лига

Всички отбори класирали се за пилотното издание на новия формат на най-големия европейски клубен турнир са вече ясни.

Цървена звезда
Снимка: X / @crvenazvezda_en
08:26, 29.08.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Сръбският Цървена звезда, френският Лил и словашкият Слован Братислава ще играят в новото издание на Шампионската лига.

"Звездашите" се наложиха над норвежкия Будьо/Глимт с 2:0 в реванша след загуба с 1:2 в първия двубой. Бруно Дуарте откри от дузпа за сръбския гранд в средата на първото полувреме. Урош Спаич вкара за заветното 2:0 след час игра, като Звезда успя да задържат преднината си до края.

Славия Прага направи всичко възможно, но не успя да елиминира френския Лил - 2:1. Гръцкият халф Христос Заферис откри резултата за чехите още в петата минута, като те имаха пълна доминация през първата част. След почивката Славия се хвърли да изравнява общия резултат след 0:2 в първата среща, но се отвори и Едон Жегрова изравни за "песовете" в 77-ата минута. Иван Шранц отново даде преднина на Славия пет минути преди края на редовното време. Чехите удариха два пъти гредите в последните минути, но в крайна сметка отпаднаха от турнира.

Много драма имаше и в двубоя между Слован Братислава и Мидтиланд. Марко Толич изведе Слован напред в резултата, но Догумар Симсир и Франкулино направиха пълен обрат за датчаните, които почти до края се виждаха победители. В 86-ата минута Тигран Барсегян изравни за Слован и когато се отиваше към продължения, Кирякос Савидис донесе скъпоценната победа за тима от словашката столица - 3:2.

Днес ще бъде изтеглен жребия за новата групова фаза на Шампионската лига в Монако от 19:00 ч българско време.