Цървена звезда оглави групата на Лудогорец с реми в Брага

Брага
23:54, 09.12.2021
Чете се за: 02:05 мин.

Двубоят между Брага и Цървена звезда от последния 6-и кръг от груповата фаза на Лига Европа завърши при резултат 1:1. И двата гола в срещата дойдоха от дузпи през втората част. Галено даде аванс на домакините, а Александър Катай възобнови равенството.

През първото полувреме по-опасните положения дойдоха пред домакините. Юри Медейрош стреля близко до дясната греда на противниковата врата, а Рикардо Орта имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени.

След почивката домакините получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар след игра с ръка на Марко Гобелич. Галено откри резултата с хладнокръвно изпълнение в долния ляв ъгъл.

В 70-ата минута гостите също получиха дузпа след грубо нарушение на Диого Лейте. Александър Катай изравни и оформи крайния резултат - 1:1.

Другият мач от групата между Лудогорец и Мидтиланд завърши при резултат 0:0.

Цървена звезда оглави класирането с актив от 11 пункта, а Брага остана втори с точка по-малко. Лудогорец зае последната позиция със само 2 точки.

Лудогорец изхвърли Мидтиланд от Лига Европа
Голеада в Бергамо отреди Виляреал да е последният осминафиналист в Шампионската лига