Цената на златото на световните борси тази сутрин достигна 1 860 долара за тройунция, а на среброто – 23 долара, достигайки най-високи нива, съответно, от 2011 и 2013 г.
Фючърсите на златото за август на нюйоркската борса “Comex” се повиши с 0,77% и достигна 1 858,05 долара за тройунция, като по-рано цената достигна 1 866,75 долара, което е най-високата стойност след 9 септември 2011 г.
Фючърсите на среброто за септември достигнаха 23,185 долара, което е рекорд след 19 септември 2013 г.
Според експертите, котировките са свързани с отслабените позиции на долара спрямо еврото. По-слабият долар доведе до повишаване цената на златото, което става по-евтино за инвеститорите, боравещи с други валути, пише “Ройтерс”.
Рисковете около пандемията също се отразяват върху поведението на търговците, твърдят експертите.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"