Челси допусна обрат като гост на Саутхемптън

челси допусна обрат гост саутхемптън
01:20, 31.08.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Челси допусна загуба с 1:2 при визитата си на Саутхемптън в двубой от петия кръг на английската Висша лига.

„Сините“ откриха резултата на „Сейнт Мерис“ в 23-ата минута, когато Кай Хавертс изведе Мейсън Маунт отляво в наказателното поле на „светците“, английският национал комбинира с Рахийм Стърлинг, който първоначално бе блокиран от Перо, но нападателят на Челси се освободи и с удар по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Гавин Базуну.

Домакините възстановиха равенството само пет минути по-късно. Джеймс Уорд-Праус центрира от ъглов удар в наказателното поле на гостите от Лондон, където Сесар Аспиликуета изчисти с крак, а топката попадна в Ромео Лавия, който с удар от границата на наказателното поле се разписа в левия ъгъл на стража Едуар Менди.

Саутхемптън направи пълен обрат в първите секунди на втората част, когато Ромен Перо получи подаване в пеналтерията на Челси от Уорд-Праус и пусна успореден пас по земя към Адам Армстронг, който овладя с десния крак и с мощен удар с левия се разписа в горния ляв ъгъл на врата.

В класирането Челси има актив от 7 точки и заема осмата позиция, докато Саутхемптън е със същия точков актив, но е на по-горната седма позиция.