Челси и Астън Вила преодоляха първите си изпитания за Купата на Англия

Лондончани се наложха над Престън Норт Енд, докато бирмингамци победиха Мидълсбро

Челси Рахийм Стърлинг
22:31, 06.01.2024

Челси вкара всичките си голове през второто полувреме и победи с изразителното 4:0 Престън Норт Енд в мач от третия кръг на Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА), докато Астън Вила измъкна трудно 1:0 в гостуване на Мидълзбро.

Челси не успя да отбележи през първата част, но се развихри в нападение след почивката. Армандо Броха вкара в 58-та минута с глава, а осем по-късно Тиаго Силва повтори упражнението след ъглов удар. Рахийм Стърлинг отбеляза третия гол с директен шут от статично положение в 69-ата минута, а Енцо Фернандес затвърди доминацията на "сините" малко преди края.

Престън е 14-и във втора дивизия през този сезон. Само с една точка напред е Мидълзбро, който днес измъчи сензацията на годината Астън Вила като домакин.

Бирмингамци, които са с три точки зад лидера Ливърпул във Висшата лига, стигнаха до единственото попадение в 87-та минута. Мати Кеш изпрати силен удар от далечно разстояние и преодоля вратаря за крайното 1:0.

Уотфорд надви с 2:1 Честърфийлд, Суонси Сити отстрани Моркъмб след 2:0, а Шефилд Уензди разгроми Кардиф с 4:0.