челси надви арсенал зрелище стамфорд бридж видео
18:16, 19.08.2018
Чете се за: 00:59 мин.
Европейски футбол

Челси спечели с 3:2 лондонското дерби срещу Арсенал на "Стамфорд Бридж" в среща от втория кръг на английското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Маурицио Сари оглавиха временното класиране с пълен актив от 6 точки, докато градският им съперник остана в дъното без спечелена точка след втората си поредна загуба.

Домакините започнаха устремно и още преди средата на първото полувреме взеха аванс от два чисти гола. В деветата минута Маркос Алонсо проби от ляво и пусна отличен пас по тревата към точката на дузпата към непокрития Педро, който без проблеми реализира.

В 20-ата минута Сесар Аспиликуета с дълго подаване изведе Алваро Мората в добра позиция вдясно, испанският нападател напредна, преодоля Шкодран Мустафи и за втори път прати топката в мрежата на Петер Чех.

Арсенал постепенно се посъвзе от шока, но Хенрих Мхитарян направи голям пропуск след малко повече от половин час игра, когато стреля над целта от 7-8 метра.

Арменецът се реабилитира в 37-ата минута, когато с изстрел от дъгата пред пеналта преодоля Кепа Арисабалага.

Мхитарян изработи и второто попадение за гостите в 41-ата минута. той проби от дясно и пусна към Алекс Иуоби, който отблизо не пропусна.

След почивката Челси все пак стигна до първи успех срещу съперник от 18 месеца насам. В 80-ата минута Маркос Алонсо вкара за 3:2 след подаване от ляво на резервата Еден Азар.

До края Чех направи спасявания срещу Азар и Оливие Жиру, но това не помогна на Арсенал да избегне първа загуба от Челси от февруари 2017 година.

Чете се за: 02:02 мин.
Гледайте финала на европейското първенство по футбол за девойки до 17 години от 17:50 ч. по БНТ 3
12:05, 18.05.2024
Чете се за: 00:45 мин.
УЕФА глоби ЦСКА София с 450 хиляди евро
08:42, 18.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Саутхемптън се изправя срещу Лийдс във финалния плейоф за влизане във Висшата лига
08:02, 18.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Фиорентина и Наполи сътвориха истински спектакъл, завършил 2:2
23:44, 17.05.2024
Чете се за: 03:20 мин.