Челси отвя Мидълзбро и чака на финала на Карабао Къп победителя от двойката Ливърпул - Фулъм

"Сините" от Лондон се наложиха с 6:1

Челси
Снимка: Facebook: Chelsea Football Club
23:59, 23.01.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Челси победи Мидълзбро с категоричното 6:1 в мача-реванш от полуфиналите на турнира за Купата на лигата, игран на стадион "Стамфорд Бридж". Преди две седмици втородивизионния отбор спечели с 1:0 като домакин.

Джонатан Хоусън си вкара автогол. Енцо Фернандес удвои, а Аксел Дисаси оформи класиката. Коул Палмър покачи на 4:0 малко преди края на първото полувреме.

През втората част паднаха още три гола, като за "сините" отново се разписа Палмър, както и Нони Мадуеке. Почетен гол за Боро в края на мача вкара Морган Роджърс.

По този начин Челси се класира за големия финал на "Уембли" след общ резултат 6:2. В сряда Ливърпул и Фулъм ще определят съперника на "сините".