Челси разгроми последния в Англия

Челси Мейсън Маунт
16:33, 23.10.2021

Челси победи Норич със 7:0 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Мейсън Маунт бе героят за лондончани с хеттрик и една асистенция.

Домакините откриха резултата на стадион "Стамфорд Бридж" още в 8-ата минута. Англичанинът отправи точен изстрел от границата на наказателното поле. Полузащитникът е 16-ият различен футболист, който бележи за клуба през сезона.

Калън Хъдсън-Одой удвои преднината на тима си 10 минути по-късно.

Преди почивката Рийс Джеймс също попадна сред реализаторите, след като бе точен за 3:0 в 42-ата минута.

След паузата другият краен бранител Бен Чилуел направи резултата 4:0 в 57-ата минута.

"Канарчетата" сами усложниха задачата си в мача. В рамките на 3 минути Макс Арънс си отбеляза автогол, а Бен Гибсън получи втори жълт картон и бе изгонен.

В 85-ата минута играчите на Томас Тухел получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на Матиас Норман. Тим Крул спаси ударът на Мейсън Маунт, но дузпата бе пребита. При повторния опит англичанина се разписа.

Именно Мейсън Маунт завърши хеттрика си за крайното 7:0 в добавеното време на срещата. Халфът е 20-ият футболист на Челси с хеттрик във първенството.

Челси е лидер в класирането с 22 точки. Норич остава на дъното само с 2 пункта в актива си.