Челси загуби гостуването си на Сервет, но продължи в Лигата на конференциите

Лондончани попаднаха в основната част от турнира.

23:24, 29.08.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Челси Сервет

Челси елиминира Сервет и се класира за основната част от турнира Лигата на конференциите. "Сините" отстраниха опонента си с общ резултат 3:2, след победа с 2:0 в домакинството и загуба с 1:2 в гостуването.

Лондончани целяха да убият надеждите на домакините за изненада и стигнаха до гол още в 15-ата минута на "Стад дьо Жьонев" в Женева. Кристофър Нкунку откри резултата от дузпа.

Преди почивката футболистите на Томас Хеберли възобновиха равенството. Дерек Кутеса изведе Жереми Гиймено в наказателното поле, който изравни резултата.

След почивката швейцарският отбор стигна до обрат. Резервата Енцо Кривели засече центриране в наказателното поле на Тимоте Коня.

До края на срещата Коул Палмър се появи от резервната скамейка, но не успя да запише името си сред голмайсторите. Удар на полузащитника се отби от напречната греда.

Челси ще научи противниците си в основната част на турнира от жребия, който ще се състои в петък, 30 август.

Напрежение пред "сараите": Полиция и активисти на ДПС пазят "Бояна" и Росенец