Черно море наказа грешките на Левски и излезе на второто място в подреждането на Първа лига

22:19, 13.04.2024
Чете се за: 02:17 мин.
черно море наказа грешките левски излезе второто подреждането първа лига

Отборът на Черно море победи Левски с 3:1 като домакин в най-интригуващия дуел от 29-ия кръг на българската Първа лига.

На стадион "Тича" във Варна момчетата на Илиан Илиев взех реванш от този съперник за поражението с 0:1 в първенството миналия октомври и освен това изпревари ЦСКА в борбата за второто място, като "моряците" вече имат в актива си 61 точки, докато "червените" остават зад тях с 60.

В същото време Левски инкасира трето поредно поражение в шампионата, след което "сините" остават на 5-ото място в класирането с 51 пункта.

Двубоят в морската ни столица започна равностойно, но все пак домакините първи нанесоха своя удар в 40-ата минута, когато центриране на Васил Панайотов достигна до Исмаил Иса, а нападателят изпревари двама защитници на противника, за да открие резултата.

Футболистите на Николай Костов отговориха в самото начало на второто полувреме чрез Рикардиньо, който се възползва от извеждащо подаване на Марин Петков и с премерен удар в близкия удар матира Иван Дюлгеров за 1:1.

Равенството в резултата се задържа до 68-ата минута, в която Джавад Ел-Джемили допусна топката да му бъде отнета в центъра на терена, а това от своя страна даде начало на бърза атака за варненци, завършила с удар на Иса, който беше отразен от стражът Иван Андонов. При добавката обаче Андреас Калкан нямаше как да сбърка, връщайки аванса на своя тим с дебютния си гол в българското първенство.

Така се стигна до 81-ата минута, когато нова неточност от страна на "сините" позволи на резервите Уеслен Жуниор и Атанас Илиев да комбинират, а последният реализира с левия крак, оформяйки крайното 3:1 в полза на Черно море.

Щутгарт мина през Айнтрахт и отново се изравни с Байерн на второто място в Бундеслигата