Черно море отстрани Литекс за Купата на България

Литекс Черно море
Снимка: ПФК Черно море
15:22, 27.11.2022

Черно море Варна победи втородивизионния Литекс Ловеч с 2:0 в 1/16-финален мач за Купата на България. Мазир Сула и Исмаил Иса бяха точни за победителите.

В 27-ата минута Черно море пропусна да открие резултата от чиста ситуация. Панайотов открадна топката в половината на оранжевите, напредна и подаде към Закария Беншаа вдясно, който останал очи в очи с Марин Орлинов, стреля в тялото на вратаря.

След почивката гостите поведоха в резултата. Закария Беншаа открадна топката в половината на Литекс, напредна и подаде към влизащия на скорост отляво Мазир Сула, който стреля и вкара за 1:0.

В 69-ата минута Иван Дюлгеров отрази дузпа на Георги Георгиев, която бе отсъдена за нарушение на Цветомир Панов срещу Игнатов.

"Моряците" пропуснаха чисто положение. Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря на домакините, успя да го финтира и точно преди да вкара топката на празна врата, се подхлъзна и не успя да нанесе удар.

В 85-ата минута Исмаил Иса засече с глава центриране на Цветомир Панов и оформи крайния резултат.

На 1/8-финалите варненци ще се изправят срещу Локомотив Пловдив, който се наложи над Марек Дупница с минималното 1:0. Сблъсъкът по програма е на 3 декември, събота, от 15.00 часа.

Папа Франицск призова за диалог между Израел и Палестина след експлозиите в Йерусалим
Протестите в Китай се разрастват: Граждани протестират срещу Си Цзинпин и ковид политиката