Черно море се справи с Ботев Враца и ще чака за топ 6

11:06, 24.04.2021
Чете се за: 00:38 мин.
черно море справи ботев враца чака топ

Футболистите на Илиан Илиев спечелиха с минималното 1:0 като гост на "врачани" и така изпълниха задачата да изпреварят тимовете на Берое и ЦСКА 1948 в битката за топ 6.

Така варненци ще се надяват техните основни съперници да допуснат грешна стъпка, което би означавало, че Черно море ще играе отново в плейофите на финалната шестица, след като през миналата година остана на 7-то място в края на редовния сезон.

От друга страна пък за врачани тази загуба означава, че те ще трябва до последно да се борят за своето оцеляване, тъй като ще спорят за местата от 11-то до 14-то.

На стадион "Христо Ботев" във Враца двата отбора се бориха мъжки през всичките 90 минути, като лекото превъзходство на "моряците" все пак се увенча с успех в 57-та минута.

Родриго Енрике стреля от дистанция, но вратарят Костов отрази. Топката обаче се върна у Пабло Гарсия, който беше безпощаден от близо, носейки трите точки за Черно море с дебютния си гол за клуба.

Така в класирането, "моряците" временно се изкачиха до 5-та позиция с актив от 37 точки, като имат една повече от Берое и две аванс пред ЦСКА 1948. Ботев Враца пък са 11-ти с 22 пункта.

Борисов упрекна Радев, че бави връчването на втория мандат
Радев: Несериозно е да се мисли за служебно правителство, при положение, че тече процедура за редовен кабинет