Черно море загуби от Академия Пандев в проверка

20:01, 21.06.2022
Чете се за: 01:32 мин.
черно море загуби академия пандев проверка
Снимка: ПФК Черно море Варна

Отборът на Черно море отстъпи с 1:2 на северномакедонския Академия Пандев в контрола, играна в Банско.

Срещата беше белязана от любопитен момент в нейното начало, след като се оказа, че няма налична съдийска бригада, която да ръководи двубоя. В крайна сметка след забавяне от четвърт час бе взето решение хора от двата щаба да се нагърбят с тази задача.

Никола Шарковски и Георги Георгиев осигуриха комфортен аванс на гостите от Северна Македония още до почивката, но само три минути след подновяването на играта варненци имаха отлична възможност да намалят пасива си.

За съжаление, Матиас Курьор пропусна да се разпише от дузпа, стреляйки над напречната греда.

В следващите минути "моряците" бяха по-активния отбор на терена, но въпреки това стигнаха до гол чак в 80-та минута, когато точен беше Закария Беншаа.

Времето до края обаче се оказа недостатъчно за момчетата на Илиан Илиев да стигнат до втори гол и така те допуснаха второ поредно поражение в проверките, след като преди няколко дни отстъпиха и на Локомотив Пд.

Френският министър по европейските въпроси за РСМ: Франция води разговори със София