Черноморец постигна трудна победа над Черно море Тича във Варна

Шеста поредна победа за бургазлии

БК Черно море Тича Черноморец
20:49, 11.11.2023
Чете се за: 03:10 мин.

Отборът на Черноморец записа шеста поредна победа в Националната баскетболна лига (НБЛ). В оспорван мач бургазлии надделяха на Черно море Тича със 78:75.

Успехът е шести за състезателите на Черноморец, които все още са без загуба в първенството при мъжете. Черно море Тича продължава без победа и с шест поражения.

Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха с 6:2, но лидерът в класирането изравни при 6:6, а след това и поведе в резултата. След 9:11 за гостуващия тим Черноморец вкара 11 безответни точки и поведе с 22:9 около 30 секунди преди края на първата част. Гостите взеха първата четвърт с 22:11. В началото на втората част играта бе равностойна. След 25:13 за Черноморец домакините показаха силна игра, вкараха 7 поредни точки и намалиха пасива си до 5 точки – 20:25. Добрата игра на Черно море Тича продължи и 4:04 минути преди почивката домакините отново поведоха при 30:29. Гостите отвърнаха с 6 поредни точки, а в края на първото полувреме водеха с 35:32.

След почивката играта на домакините не беше на ниво. Те допускаха много грешки при стрелбата, което позволи на отбора на Черноморец да вкара 8 поредни точки и да поведе с 11 точки при 43:32. Играчите на Черно море Тича показаха характер, успяха на намалят пасива си до три точки при 42:45, но с тройка на Травис Макконико Черноморец водеше с 47:42 преди последната решителна част.

В началото на последния период играта бе изключително равностойна. Почти 6 минути преди края на мача Тони Троша от гостите напусна игра за пет лични нарушения. Около 4:40 минути преди края домакините успяха да съкратят изоставането си до само две точки – 55:57, а три минути и 36 секунди преди края с тройка на Къртис Джоунс Черно море Тича поведе с 60:59.

Силите на домакините не стигнаха за обрат, гостите успяха отново да поведат, а до края на срещата на игрището имаше много нерви и Черноморец измъкна победата със 78:75.

За победителите Андрей Иванов записа "дабъл-дабъл" – 12 точки и 12 борби, а за домакините Аверил Ъгба бе най-полезен. Той завърши мача с "дабъл-дабъл" от 21 точки и 15 борби, както и с 3 откраднати топки.

Килиан Мбапе изпрати Пари Сен Жермен на върха в Лига 1 с хеттрик срещу Реймс
Високи разходи за отопление: Производството на оранжерийни зеленчуци може да приключи по-рано