Черноморец с категоричен успех над Спартак Плевен

Бургазлии се върнаха на победния път

Черноморец
Снимка: Facebook: Баскетболен клуб Черноморец
22:32, 29.12.2023

Черноморец се наложи над Спартак Плевен с 91:70 (22:10, 25:16, 32:21, 12:23) като домакин в мач от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Бургазлии се върнаха на победния път, постигайки 13-и успех, а Спартак прекъсна серията си от победи с общо пета загуба за сезона.

Домакините стартираха много мотивирано след първото си поражение, допуснато в предишния кръг. Те поведоха с 12 точки за 10 минути игра, а на почивката преднината им бе 21 точки – 47:26. И през второто полувреме Черноморец доминираше, като преди четвъртата част авансът му бе 79:47. Най-голямата разлика в срещата достигна 38 точки.

Христо Захариев поведе отбора от Бургас с 20 точки, а Евгени Хаджирусев допринесе с 18 точки, 7 борби и 4 асистенции. Николай Стоянов отбеляза 21 точки и 3 борби за Спартак Плевен, а с 15 точки и 4 борби се включи Цветомир Чернокожев.

Какво поискаха да забравят хората от 2023 г. на "Таймс Скуеър"?
Дея спорт записа исторически успех над Нефтохимик 2010 в дербито на Бургас от НВЛ