Черноморец спечели "морското" дерби с Черно море Тича в НБЛ

черноморец спечели морското дерби черно море тича нбл
Снимка: БФ Баскетбол
22:11, 08.02.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Черноморец записа още една домакинска победа в НБЛ, след като надделя над Черно море Тича с 87:77. Това е трети пореден успех за „акулите“ и общо 9-и за сезона при 9 загуби. Черно море Тича остава с баланс от 5-13.

Домакините наложиха своето предимство в играта още през първото полувреме, като методично направиха аванса си 11 точки до почивката. Преимуществото им се запази и в третата четвърт, а финалният щурм на съперника се оказа закъснял и недостатъчен за обрат.

Джордан Тъкър завърши с 26 точки и 7 борби за Черноморец. Мунис Туту добави 23 точки и 5 асистенции, а Георги Боянов реализира 16 точки и 14 борби.

Тач Ънгу наниза 32 точки за Черно море Тича. Ейврил Уба се отчете с 16 точки и 8 борби.

В следващия кръг Черно море Тича е домакин на ЦСКА, а Черноморец гостува на Берое.

Роджър Уотърс от "Пинк Флойд" пред ООН: Руската инвазия е незаконна, но не и непровокирана