Премиерът Марчел Чолаку свика кризисния щаб
Снежни виелици връхлетяха и Югоизточна Румъния. Червен код за лошо време е обявен в 6 окръга. Премиерът Марчел Чолаку свика кризисния щаб.
Пристанище Констанца е затворено. Трафикът по магистралата, свързващ града с Букурещ, се осъществява изключително трудно.
Властите призоваха хората да не стоят под дървета и билбордове, защото се очаква скоростта на вятъра да достигне 100 километра в час. В капана на лошото време са и другите държави на Балканите.
Предупреждения за силни виелици има и в Централна Европа. Ниските температури донесоха в Австрия 15-сантиметрова снежна покривка.
В Италия лошото време взе една жертва. Възрастна жена е загинала в Рим от паднало дърво.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Кой стои зад саботажите на „Северен поток“: Разказ на украински полковник, сочен за координатор на атаките
Антониу Коща на посещение в Братислава и Талин: Председателят на Европейския съвет обсъжда бюджета на ЕС
"Игра на тронове" среща "Хари Потър": Кит Харингтън влиза в ролята на проф. Локхарт
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?