Чешкото правителство се съгласи да подаде оставка след изборите, заяви премиерът Андрей Бабиш, допълвайки, че до прекратяване на дейността си неговото правителство ще продължи с действията за овладяване на ситуацията с пандемията.
Бабиш отказва да сформира правителство в Чехия
Бабиш заяви, че е изпратил писмо с оставката до президента Милош Земан, който е в болница от 10 октомври. Обичайната практика е оттеглящият се премиер лично да представи писмото на държавния глава. Когато Земан приеме оставката той ще поиска от кабинета да продължи да изпълнява ангажиментите си до назначаването на ново правителство.
Бабиш и неговите съмишленици изгубиха изборите на 8 и 9 октомври от два блока опозиционни партии, които вече се договориха за сформирането на следващото правителство, начело на което ще бъде Петр Фиала.
Обрат: Бабиш губи изборите в Чехия
Във вторник Земан поиска от Фиала да води преговори за сформиране на ново правителство
Не се съобщават подробности за заболяването на президента, освен изявление на един от лекарите, който заяви, че става дума за заболяване на черния дроб.
Телефонен разговор Тръмп - Зеленски: Киев очаква тристранни преговори през март
Европейската прокуратура призна Теодора Георгиева за виновна, иска уволнението ѝ
Предизвикателствата пред енергийната система на Украйна – за БНТ говори Володимир Кудрицки
НА ЖИВО: НС гледа на второ четене промените в Кодекса за социално осигуряване
Европейската прокуратура призна Теодора Георгиева за виновна, иска уволнението ѝ
Прокуратурата в Бургас разследва случая на агресия между ученици в двора на училище