Четири самолета Eurofighter EF-2000 Typhoon II от Военновъздушните сили на Кралство Испания се приземиха днес, 11 февруари, в авиобаза Граф Игнатиево, съобщи министерството на отбраната.
До 31 март 2022 г. 130 испански военнослужещи ще изпълняват задачи по усилена охрана на въздушното пространство (Air Policing) съвместно с колегите си от българските Военновъздушни сили.
При изпълнение на съвместните задачи по Air Policing българските дежурни изтребители ще се използват приоритетно.

Мисията е в изпълнение на мерките за гарантиране на сигурността на страните-членки от Източния фланг на НАТО и ще се изпълнява по плановете и процедурите на Интегрираната система на Алианса за противовъздушна и противоракетна отбрана (NATINAMDS/).

Охраната на въздушното пространство на НАТО е мирновременна колективна отбранителна мисия. Нейното предназначение е да гарантира целостта и сигурността на въздушното пространство на съюзниците от Алианса.
Янкулов подготвя предложение за образуване на дисциплинарно производство срещу градския прокурор на София
Наркотикът на изнасилвачите: Дрогата е без мирис и вкус и с тежки последици за здравето
С близо 6 промила и кокаин зад волана: Съдът остави в ареста мъжа, причинил катастрофа на АМ "Струма"
Справката за съвместните пътувания на прокурор Емилия Русинова и Пепи Еврото вече е предоставена от МВР
Освобождаването на Йордан Стоев от ВСС: Пленумът реши да се изготвят правила за процедурата
След фаталния побой в Слънчев бряг: Близки на загиналия мъж настояват за справедливост
Премиерът Андрей Гюров: Щабът следи за непазарно поведение заради кризата в Близкия изток
Войната в Близкия изток: Иран твърди, че е свалил американски изтребител