Българските боксьори продължават отличното си представяне на силния турнир „Gheorgheni Open“, който се провежда в Румъния.
Четирима наши таланти се класираха за финала на надпреварата, която е за ученици, юноши и девойки. Участие в нея взеха близо 250 състезатели от 13 държави. И четиримата ни представители на полуфиналите постигнаха победи в петъчния ден и ще боксират в неделя за златни медали.
Ангел Димитров (48 кг) срази с 5:0 съдийски гласа представителя на домакините Алберто Борлан и ще срещне утре друг румънец – Давид Варга.
При 57-килограмовите Викторио Илиев наложи волята си над Арун Тудориу (Рум) с 3:2 гласа, а за титлата ще спори с азера Газимзаде Мухамадали.
Константин Костов (60 кг) се справи с категоричното 5:0 с унгареца Андраш Майлат и от златото го дели местния боксьор Стефан Ставри.
В категория до 80 килограма Ивайло Петров показа характер срещу друг унгарец - Солт Дунай и също постигна успех с 3:2 гласа. Така в неделя той ще срещне румънеца Козмин Булеу.
Така четиримата продължават участието си в турнира в северната ни съседка. Освен тях, медал спечели и Татяна Любенова (70 кг), която взе бронз.
Ландо Норис оглави класирането във втората тренировка преди Гран при на Каталуния
Преслав Георгиев остана на крачка от финала на 500 метра кану на европейското първенство
Директори на задлъжнели болници със заплати, по-високи от на министъра на здравеопазването
Цистерни с мляко са блокирани на границата с Румъния заради нови изисквания на БАБХ