Четвърта победа за Бетис в последните пет мача в Ла Лига

09:00, 13.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Бетис (Севиля) победи с 3:2 на свой терен изпадналия от Примера дивисион отбор на Гранада и се изкачи на 6-о място в борбата си за квота за евротурнирите. "Зелено-белите" имат 55 точки и изместиха с една надолу Реал Сосиедад, който е техен директен опонент.

Пабво Форналс и Иско Аларкон бяха точни за 2:0 в 8-ата и в 28-ата минута, но в края на първата част Лео Баптистао намали. Гостите тръгнаха смело в атака в началото на второто полувреме, но кой знае какви положения пред вратаря Руи Силва така и не създадоха. Айозе Перес направи 3:1 в 64-ата минута след асистенция на Иско. Само две минути по-късно обаче Лука Ромеро, който играе под наем от Наполи, намали на 2:3.

Бетис обаче удържа преднината си и записаа четвърта победа в последните си пет мача.

Джан Пиеро Гасперини: Прекалено е да се смята, че сме фаворити срещу Ювентус