Циципас си гарантира сблъсък с Кирьос в Уимбълдън

Стефанос Циципас
18:46, 30.06.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Стефанос Циципас победи Джордан Томпсън С 6:2, 6:3, 7:5 в мач от втория кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Два пробива на сметката на световния №5 при мъжете му позволиха да спечели първия сет безпроблемно.

Във втората част гъркът изоставаше с 1:3 гейма, след като допусна пробив, но до край на сета загуби едва девет разигравания, за да удвои преднината си.

Заключителната трета част бе най-оспорвана в двубоя. 23-годишният тенисист проби опонента си при последната си възможност и сложи точка на спора с третия си мачбол след 2 часа и 6 минути игра.

На 1/16-финалите той ще се изправи срещу Ник Кирьос, който по-рано отстрани Филип Крайнович с 6:2, 6:3, 6:1. За пореден път в мача на австралиеца не липсваха дискусионни моменти. Състезателят се скара със съдията, който обжалва отиграване, спечелено от Ник Кирьос. Не след дълго играчът отправи реплики и към фен. Според състезателя, зрителят кашлял преди всеки негов сервис, в опит да го разконцентрира.

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини!