Циципас сломи италианец след два тайбрека за място на 1/4-финалите в Астана

циципас сломи италианец два тайбрека финалите астана
18:24, 05.10.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на силния тенис турнир от сериите АТП 500 в казахстанския град Астана, след като надви трудно Лука Нарди след два тайбрека – 7-6 (2), 7-6 (3), за близо един час и 50 минути игра.

Поставеният под номер 3 в основната схема наложи волята си в откриващата част в тайбрек, където бе солиден и спечели със 7-2 точки. Преди това двамата с Нарди доминираха на собствен сервис и така закономерно се стигна до дългия гейм. Съдбата на втория сет също бе решена след тайбрек, като 152-ият в света италианец имаше две точки за пробив в 11-ия гейм, но не успя да се възползва от шансовете си. Стигна се до нов дълъг гейм, в който отново първата ракета на Гърция показа класата си и достигна последните осем в турнира.

В спор за място на полуфиналите той ще играе с победителя от сблъсъка между седмия поставен Хуберт Хуркач от Полша и представителя на домакините Александър Бублик.

МЗ: Служителите на РЗИ ще получат допълнителни възнаграждения
Прокуратурата работи по различни версии за взрива в "Арсенал"