Централната избирателна комисия подписа договор с фирмата "Сиела Норма" за техническото и логистично осигуряване на машинното гласуване на частичните местни избори на 27 юни и на парламентарния вот на 11 юли.
Договорът е на стойност 4 милиона и 350 000 лева и включва различни дейности, включително модифициране на софтуера за двата вида избори.
По-рано изпълнителният директор на фирмата Веселин Тодоров заяви, че се очаква подписване на договора с ЦИК до края на деня. Той обаче отказа допълнителен коментар:
"Ще имаме забрана, както по стария договор, така вече е въведена и в новия договор, абсолютна забрана за каквито и да било публични изявления. Тъй като всеки момент ще го подпишем, те много настояват да не говорим", каза Веселин Тодоров.
Гонка с полицията в столичния квартал "Борово", задържан е мъж, у когото са намерени 460 000 евро
Рекорден износ на ток: Парковете с батерии правят България лидер на пазара
И след медицинско заключение: Пак отказаха на Ива Михайлова да се лекува в България