ЦСКА 1948 отново оглави Първа лига след домакински успех над Локо София

цска 1948 отново оглави първа лига домакински успех локо софия
20:42, 21.08.2022

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 2:0 Локомотив София в мач от седмия кръг на Първа лига.

„Червените“ откриха резултата на стадиона в Бистрица в 49-ата минута чрез Ивайло Чочев, който стреля от дъгата на наказателното поле на столичните „железничари“, а топката се озова неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Александър Любенов.

Съставът на Любослав Пенев удвои преднината си четвърт час преди края на срещата, когато Ангел Русен центрира в пеналтерията на Локомотив София, Ангел Бастунов изпревари Матеус Роча, овладя топката и с прехвърлящ удар се разписа в мрежата зад вратаря Любенов.

Двата тима бяха с по десет души на терена след директните червени картони на Александър Колев в 19-ата минута и на Карлос Франса в добавеното време на първата част.

В класирането ЦСКА 1948 си върна лидерското място като събра актив от 17 точки, на два пункта преднина пред втория Черно море. Локомотив София е девети с девет точки.