ЦСКА 1948 си върна лидерството в Първа лига след домакински разгром над Берое

цска 1948 върна лидерството първа лига домакински разгром берое
20:38, 04.09.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Отборът на ЦСКА 1948 разгроми с 4:0 състава на Берое в мач от деветия кръг на Първа лига.

„Червените“ откриха резултата в 14-ата минута, когато Ивайло Чочев отправи изстрел от въздуха след дълго подаване в наказателното поле на „зелените“. Топката се отби от десния страничен стълб на вратата и се върна към границата на пеналтерията, където връхлитащият Ангел Бастунов с премерен изстрел се разписа в далечния долен десен ъгъл на вратаря Иван Караджов.

Съставът на Любослав Пенев затвърди по-добрата си игра на терена в Бистрица в 25-ата минута, удвоявайки преднината си в срещата. Марио Топузов бе изведен по десния фланг и центрира ниско по тревата в наказателното поле на Берое, където от Парвиз Умарбаев с удар от движение се разписа в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Караджов.

Домакините направиха преднината си в срещата класическа в 71-ата минута. Най-добрият играч на ЦСКА 1948 през последните няколко месеца Ивайло Чочев се разписа с глава във вратата на Иван Караджов след центрира на Марио Топузов, който записа втора асистенция в мача.

Крайното 4:0 в полза на „червените“ оформи Александър Колев, който се разписа в 89-ата минута.

В класирането тимът на ЦСКА 1948 събра актив от 20 точки и си върна водачеството с пункт повече от втория ЦСКА. Селекцията на Петър Хубчев заема десетото място с 8 точки след девет изиграни срещи.

Германия отпуска 65 млрд. евро помощ за овладяване на инфлацията и енергийната криза
Рядка операция: Лекари от София отстраниха 5,5-килограмов тумор от яйчника на 70-годишна жена