ЦСКА и Миньор 2015 Перник спечелиха мачовете си от 7-ия кръг в НБЛ

цска миньор 2015 перник спечелиха мачовете кръг нбл
15:27, 19.11.2023
Чете се за: 02:32 мин.

Съставите на ЦСКА и Миньор 2015 Перник постигнаха победи в неделните двубои от седмия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

"Червените" надделяха трудно над гостуващия Спартак Плевен с 83:79 (23:17, 21:20, 19:18, 20:24). Столичани имаха преднина от 44:37 на почивката, но гостите стигнаха до обрат през второто полувреме и малко повече от две минути преди сирената водеха със 79:78. До края обаче за ЦСКА тройка отбеляза Кейлъб Уесън, а два наказателни удара добави Георги Боянов, с което осигури и победата на тима на Росен Барчовски.

Именно Боянов стана най-резултатен за победата с 27 точки и 7 борби, а по 12 пункта вкараха Маркъс Хамънд и Кейлъб Уесън (8 борби). За плевенчани по 23 точки реализираха Джонил Фъджет и Родни Първис.

В подреждането "червените" заемат 2-o място с баланс 5-2, докато Спартак Плевен след третата поредна загуба е 6-и с актив от три победи и четири загуби.

В столичната зала "Триадица" Миньор 2015 Перник надви Берое Стара Загора с 92:79 (18:31, 27:20, 21:16, 26:12) след силна последна четвърт на мача.

Възпитаниците на Георги Младенов изоставаха с 66:67 преди решителната част, но в нея направиха серия от 22:6 за осем минути, за да стигнат до своя втори успех от началото на сезона.

Александър Милов вкара 25 точки и спечели 6 борби за перничани, а по 17 точки добавиха Никола Ивкович и Огнен Пантович. За Берое Даръл Дейвис реализира 23 пункта, Антун Маричевич вкара 18, а Карлос Пепин 15.

В класирането Миньор 2015 Перник е на 10-ата позиция с баланс 2-5, а старозагорци са две места по-напред с актив от три успеха и четири поражения.

В понеделник (20 ноември) е последната среща от кръга между Академик Пловдив и Рилски спортист Самоков.

Оставиха в ареста 20-годишен, замерил с камък полицейски бус на протеста в София
Адриан Андреев преодоля първия кръг на квалификациите на "Чалънджър" във Валенсия