ЦСКА изпусна 15 точки аванс, но все пак победи като домакин Ямбол в НБЛ

цска изпусна точки аванс все пак победи домакин ямбол нбл
Снимка: БФ Баскетбол
20:36, 08.02.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на ЦСКА успя да победи Ямбол в своята зала в София. „Червените“ се наложиха с 80:73, след като профукаха 15 точки аванс и позволиха обрат в четвъртата част, но успяха да се съвземат и да измъкнат мача.

Успехът е десети за сезона за ЦСКА и осми домакински. Ямбол остава с актив 6-12.

В следващия кръг „червените“ са гост на Черно море Тича, а Ямбол приема Левски.

Таманаг Чо изигра нов силен мач за ЦСКА и завърши с 23 точки. 18 вкара Мартин Сотиров, а 17 – Алекс Симеонов, като националът хвана и 10 борби. С 12 се отличи Брендън Йънг. От „пейката“ на ЦСКА обаче дойдоха само 2 точки, дело на Мартин Русев. Мача пропусна Райли Оуенс, който бе освободен от отбора.

За Ямбол, 21 вкара Иван Лилов и 16 добави Декуан Морис, 12 добави Доминик Кристиано и 11 - Уилям Таварес. И за гостите 7 точки на Георги Герганов бяха единствени от пейката. Мача пропусна Трей Сампсън, който е с контузия.

От епицентъра: Снимката, побрала в погледа на един баща болката от опустошението
Представители на сирийската общност у нас разказват за тежкото положение на близките си в Сирия