ЦСКА мина лесно през Ботев (Враца) за най-убедителната си победа през сезона

19:24, 25.02.2022
цска мина лесно ботев враца убедителната победа сезона

Отборът на ЦСКА не изпита никакви трудности при домакинството си на Ботев (Враца) и спечели с категоричното 4:0, за да запише най-изразителната си победа от началото на сезона в Първа лига.

Успехът доближи момчетата на Стойчо Младенов само на точка от лидера Лудогорец, който утре приема Славия в Разград.

За Ботев (Враца) пък това беше втори пореден двубой, в който отбора получи четири попадения в своята врата. Това оставя футболистите на Даниел Моралес на предпоследното 13-то място.

След не особено интересни първи минути на стадион "Българска армия", домакините нанесоха своя удар в 26-ата минута, когато Йоан Баи изведе зад отбраната на гостите Маурисио Гарсес, който премина покрай стража на врачани и на опразнената врата реализира първия си гол с екипа на ЦСКА.

В 34-ата минута изритана топка от вратаря Густаво Бусато намери в предни позиции Жорди Кайседо. Еквадорецът овладя кълбото и с прецизен удар в далечния ъгъл не остави шансове на Красимир Костов за 2:0.

В самия край на първата част пък капитанът на "червените" Юрген Матай направи резултата класически, разписвайки се с глава след центриране от ъглов удар.

През второто полувреме домакините логично контролираха преднината си, а в 76-ата минута резервата Георги Йомов оформи крайното 4:0.

Костадин Костадинов: Външно министерство да работи по-активно, а не да говори общи приказки
Експерт по сигурността: Санкциите срещу Русия няма да доведат до спиране на войната